Odense Musikskole søger en engageret og fagligt velfunderet lærer, der kan undervise i rytmisk klaver to dage om ugen på både begynder og øvet niveau.
Til at styrke vores produktion, søger vi en engageret og dygtig procesoperatør til vores dagshold. Kunne du tænke dig at arbejde i en ung virksomhed, som er en del af en vækstorienteret og veldreven koncern, så har du muligheden for at få et spændende job som Processoperatør hos Meneta Composite Materials ApS.
Vi søger to medarbejdere til at varetage aktiviteter i borgernes eget hjem. Stillingerne er oprindeligt projektstillinger, men pr. 1.december 2023 har vi været så heldige at gøre dem til en fast del af vores tilbud i Byhuset.
Kerneopgaven ved Autismecenter Syddanmark er
Vil du være en del af et fantastisk afsnit med et højt fagligt niveau, hvor du samtidig vil få
Brænder du for at hjælpe og støtter de skønneste beboere i byen sammen med fagligt dygtige og engagerede kollegaer? Og er du uddannet social- og sundhedsassistent, så har vi jobbet til dig.
Social- og sundhedshjælper eller pædagog, som brænder for at have et arbejde, hvor du sammen med fagligt dygtige og engagerede kollegaer, kan hjælpe og støtte de skønneste beboere i byen, så har vi stillingen til dig. Arbejdstiden vil i gennemsnit være 28 timer ugentligt med mulighed for opstart efter aftale.
Kontorassistent til en af Fyns førende entreprenørvirksomheder
Dagvagt og arbejde hver 3. weekend! Vi har stillingen til dig som social- og sundhedsassistent.
Er du social- og sundhedsassistent, og brænder du for at arbejde indenfor det socialpædagogiske område?
THRIVE, Institut for Psykologi, SDU, søger en dygtig og engageret videnskabelig assistent med interesse for seksuelle overgreb og kvantitativ forskning til en fuldtidsstilling på forskningsprojektet ”Forglem-mig-ej – Et forskningsprojekt om ulig adgang til hjælp efter seksuelle overgreb” støttet af Novo Nordisk Fonden. Projektet ledes af Maj Hansen i tæt samarbejde med projektkoordinator Nina Beck...
Syddansk Erhvervsskole søger underviser til dansk som andetsprog i AMU. Derudover kan fagene FVU- dansk og FVU-Start på Forberedende voksenundervisning komme i spil. Ansættelsen er i Studie og Vejledningscenteret på Syddansk Erhvervsskole i Odense.
Læs med hvis du brænder for systematik, samarbejde, koordinering og udvikling
Er du en dygtig jurist (cand.jur. eller cand.merc.jur.) med kompetence inden for bl.a. forvaltningsloven og offentlighedsloven? Så kan du blive en af vores kolleger i Rektorsekretariatets Juridiske Kontor. Her varetager vi opgaver for hele universitetet om universitets-, forvaltningsretlige og erhvervsretlige emner.