Odense Musikskole søger en engageret og fagligt velfunderet lærer, der kan undervise i trommer en dag om ugen på både begynder- og øvet niveau
Da en af vores dygtige børnehaveklasseledere har valgt at gå på pension fra 1. august 2024, søger vi en børnehaveklasseleder, som vil være en del af vores dygtige team på 0. årgang med vores andre børnehaveklasseledere og pædagoger.
Har du erfaring med projektledelse af mobilitets-/trafikplanlægning og lyst til at arbejde med omstilling til grøn mobilitet? Så er det måske dig, vi søger.
Har du lysten til og finder glæde ved at tilberede og servere varierede, velsmagende og sunde frokostmåltider?
Trives du i en hverdag med bevægelse og har sans for detaljen?
Vi mangler forstærkning
A Ph.D. position within formulation and characterization of pharmaceutical suspensions is available at the Department of Physics, Chemistry, and Pharmacy as a cooperative project with the University of Copenhagen.
Engageret VVS-Montør søges for virksomhed i Odense området.
Erfaren kantbukker søges til Odense området. Er det dig?
A 3-years postdoc position is available at the Department of Biology, University of Southern Denmark, Odense, Denmark. The expected start date is 15 August 2024, or soon thereafter.
Er du studerende og ønsker du at få erfaring med offentlig administration samt kendskab til arbejdet i en forskningsfond? Finder du mening i et arbejde, der understøtter banebrydende forskning? Så er du den rette til jobbet som studentermedhjælper i Sekretariatet for Danmarks Frie Forskningsfond.
Er du en erfaren maskinfører, der trives med at betjene forskellige maskiner? Vi søger en dygtig maskinfører til at styrke vores samarbejdspartners team i Odense. Som maskinfører vil du få mulighed for at arbejde med alsidige og udfordrende opgaver inden for maskinbetjening.
A PhD position is available in the group of Prof. Daniel Wüstner at the Department of Biochemistry and Molecular Biology, University of Southern Denmark, Odense. Invited are applications from outstanding candidates with a master’s degree in Cell Biology, Biochemistry, Biophysics, Molecular Biology, or closely related fields. Experience in fluorescence microscopy, cell culture and molecular biology,...
Vi søger en brolægger til en veletableret virksomhed med ekspertise inden for anlægsarbejde og brolægning. De udfører projekter med fokus på kvalitet og professionalisme. Og søger nu en dygtig brolægger til at styrke deres team i Odense.