Sommeren er i fuld gang, og Amfipladsen i Brandts Klædefabrik bliver omdannet til en dansefest, når Café Biografen står for sommerdans hver fredag. Denne fredag er der fokus på swing, og alle er velkomne til at deltage, uanset om man er alene eller med selskab.
Dans under åben himmelAmfipladsen danner den perfekte kulisse for en aften med dans og musik. Her kan du nyde de hyggelige omgivelser og måske afslutte aftenen med en kold drink eller en kop kaffe.
Forskellige dansegenrer hele sommerenSommerdans på Amfipladsen byder på en bred vifte af dansegenrer. Udover swing kan du glæde dig til tango, linedance, salsa og meget mere i løbet af sommeren. Lad dig overraske, eller tjek programmet på Café Biografens hjemmeside for at se, hvad der er på programmet de kommende fredage.
Praktisk information
Dato: Fredag den 4. juli 2025
Tid: Kl. 18:00
Sted: Amfipladsen, Amfipladsen, 5000 Odense C
Entré: Gratis
Arrangør: Café Biografen
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her