Lagermedarbejder til labeling – 37 timer
NIMARA søger en engageret lagermedarbejder til en fast fuldtidsstilling på 37 timer om ugen. Du bliver en del af vores lagerteam, hvor din primære opgave bliver labeling og korrekt mærkning af varer.
Truckcertifikat er en fordel, men ikke et krav.
Hvem er vi?
NIMARA ApS er en entreprenant og hurtigt voksende B2C E-commerce virksomhed inden for møbler og design, og virksomheden har siden etableringen i 2015 haft en markant vækst. Man er på en spændende og ambitiøs vækstrejse med igangsatte planer for en fortsat betydelig udvidelse af forretningen i de kommende år.
Virksomheden har hovedkontor i Odense og beskæftiger pt. ca. 70 medarbejdere. NIMARA ApS sikrer, at nordisk design er tilgængeligt for alle ved at tage kontrol over hele processen. Virksomheden står selv for design, produktion og salg, hvilket betyder, at unødvendige mellemled undgås, og man tilbyder derfor produkter direkte til slutkunder til konkurrencedygtige priser. Hos NIMARA bliver du en del af en dynamisk arbejdsplads, hvor tempoet er højt, og hvor vi løfter i flok for at sikre, at kunderne modtager deres varer hurtigt og korrekt.
Dine arbejdsopgaver
Dine primære arbejdsopgaver bliver:
- Labeling og mærkning af varer og emballage
- Udskrivning og klargøring af labels
- Kontrol af, at labels, varenumre og øvrige oplysninger stemmer overens
- Registrering og håndtering af fejl og afvigelser
- Sortering og klargøring af varer
- Øvrige praktiske lageropgaver efter behov
Arbejdet kræver stor præcision og koncentration, da varerne skal mærkes korrekt. Du skal derfor trives med gentagne opgaver, have sans for detaljer og samtidig kunne holde et stabilt tempo gennem arbejdsdagen.
Hvem er du?
- Arbejder meget omhyggeligt og har øje for detaljer
- Gerne har erfaring med labeling, mærkning eller andet lagerarbejde
- Er mødestabil, ansvarsbevidst og arbejder effektivt
- Har ordenssans og kan bevare koncentrationen ved gentagne opgaver
- Kan arbejde både selvstændigt og i teams
- Er fleksibel og hjælper til, hvor der er behov
- Har en positiv indstilling og bidrager til en god tone på arbejdspladsen
- Har almindelige IT-færdigheder på brugerniveau
Arbejdssted og arbejdstid
Stillingen er på 37 timer om ugen. Arbejdstiden er mandag-torsdag kl. 8.00-16.00 og fredag kl. 8.00-15.30.
Arbejdet foregår på vores lager på enten M.P. Allerups Vej 47B-45 eller Kroghs Park 80 i 5220 Odense SØ.
Tiltrædelse
Snarest muligt.
Vi behandler ansøgninger løbende og lukker stillingen, når vi har fundet den rette kandidat. Send derfor gerne din ansøgning hurtigst muligt.
Vi glæder os til at høre fra dig.
Læs mere om job hos NIMARA på:
https://nimara.dk/pages/job
INFORMATIONER OM STILLINGEN:
- Arbejdspladsen ligger i:
Odense Kommune
-Virksomheden tilbyder:
dagarbejde
-Arbejdsgiver:
NIMARA ApS, M P Allerups Vej, 5220 Odense SØ
-Ansøgning:
Ansøgningsfrist: 28-08-2026;
Se mere her: https://job.jobnet.dk/find-job/1ffdd848-9c89-4d17-b8f7-af4f376deee5