Virksomhedsfortællinger er en eventrække skabt af Odense Iværksætterservice, der byder på inspirerende aftener for alle, der drømmer om at starte deres egen virksomhed. Denne anden udgave af Virksomhedsfortællinger finder sted i Café Biografen, et ikonisk sted i hjertet af Odense.
Oplev Birgitte Weinbergers rejseBirgitte Weinberger, ejer af Café Biografen, deler sin historie om, hvordan hun gik fra at være leder af Odense Filmfestival til at blive ejer af en af byens mest kendte caféer og biografer. Hør om hendes beslutningsproces og de udfordringer og succeser, hun har oplevet på vejen.
Paneldiskussion med inspirerende iværksættereEfter oplægget kan du deltage i en paneldiskussion om livet som iværksætter. Panelet består af Birgitte Weinberger fra Café Biografen, Ulrik Storm fra herretøjbutikken Ulrik Storm, Jesper Quistgaard fra Goodwill Film, og Maria Malling Eriksen fra Focus Advokater. Sammen vil de dele deres erfaringer og give værdifulde råd til dem, der drømmer om at starte egen virksomhed.
Afslutning med fællesspisningAftenen rundes af med fællesspisning og hygge, hvor du kan netværke med andre iværksættere og få inspiration til din egen rejse. Virksomhedsfortællinger er en unik mulighed for at samle inspiration, få værdifulde råd og udvide dit netværk i et uformelt og energifyldt miljø.
Praktisk information
Dato: Torsdag den 27. februar 2025
Tid: Kl. 16:15
Sted: Café Biografen, Amfipladsen 13, 5000 Odense C
Arrangør: Odense Kommune
Entré: Bemærk, der er et no-show-fee på 200 kr
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her