Dans og musik i Odense Salsaforening

dato

Odense Salsaforening inviterer til to spændende danseaftener med undervisning og fri dans. Kom og oplev energien i salsa, bachata, kizomba og zouk i de skønne lokaler på Munkebjergvej 140D. Arrangementerne finder sted mandag den 2. juni og mandag den 9. juni 2025.

Odense Salsaforening (OSaF) åbner dørene for danseglade deltagere, hvor der er mulighed for at lære og nyde forskellige danseformer. Aftenerne starter med en times undervisning efterfulgt af fri dans, hvor salsa, bachata, kizomba og zouk er på programmet.

Undervisning for begyndere og letøvede

Den 2. juni vil Mikael undervise i cubansk salsa for begyndere, mens Myk vil tage sig af kizomba fusion for intermediates. Den 9. juni kan deltagerne lære cubansk salsa for begyndere med Peter og for intermediates med Nic.

Praktisk information

Entréen er 40 kr for hele aftenen fra kl. 19.00 til 22.00, som inkluderer både undervisning og salsatek. Hvis du kun ønsker at deltage i salsatek fra kl. 20.00 til 22.00, er prisen 30 kr.

Detaljer om arrangementerne:
Datoer: Mandag 2. juni og mandag 9. juni 2025
Tidspunkt: Kl. 19.00-22.00
Sted: Odense Salsaforening, Munkebjergvej 140D, 5230 Odense M
Entré: 40 kr for undervisning og salsatek, 30 kr for salsatek
Målgruppe: Alle er velkomne
(Find OSaF i kælderen)



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut
Boliger til salg i Odense

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER AF DIN BOLIG

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER

Adresse
Dine oplysninger deles med op til tre lokale ejendomsmæglere, som efterfølgende vil kontakte dig vedr. salgsvurdering.