Dans i hæle: Jazzteknik og selvtillid i Odense

dato

Oplev en unik danseklasse i Odense, hvor jazzteknik møder musikalitet og attitude. Torsdag den 17. september 2026 inviterer AURAS Bevægelsesstudio alle voksne til en aften fyldt med bevægelse og selvtillid. Uanset om du har erfaring med høje hæle eller ej, er du velkommen til at deltage.

Tag dine yndlingshæle på og vær klar til at danse med. Klassen er designet til at kombinere jazzteknik med musikalitet og en god portion attitude. Det er en oplagt mulighed for at udforske dansens verden, uanset om du er nybegynder eller har erfaring.

Find din naturlighed og selvtillid

I denne klasse fokuserer vi på at finde naturlighed og selvtillid i de høje hæle. Gennem walks, små kombinationer henover gulvet og koreografi, vil du få mulighed for at udtrykke dig selv og nyde dansen.

Du kan vælge at komme alene eller tage en ven med. Det vigtigste er, at du møder op med lysten til at bevæge dig og have det sjovt. Du bestemmer helt selv, hvilke sko du vil have på, så længe du er klar til at danse.

Praktisk Information
Dato: Torsdag den 17. september 2026
Tid: Kl. 20.15
Sted: AURAS Bevægelsesstudio, Vestergade 75G, 1., 5000 Odense C
Entré: Fra 179 kr
Målgruppe: Voksne



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut
Mest læste artikler