Bliv underviser i bassinhold i Odense og Fredericia hos FOF Fyn

dato

ER DU FOF FYN - FREDERICIA’S NYE UNDERVISER TIL BASSINHOLD I ODENSE OG FREDERICIA?

Vi er på udkig efter nye undervisere til at overtage nogle af vores velfungerende hold, når efterårssæsonen starter op i september.

Du skal gerne være fysioterapeut, fysioterapeutstuderende eller have en beslægtet uddannelse.

Har du allerede lidt – eller gerne meget – erfaring med at undervise? Og vigtigst af alt: trives du i rollen som den, der både har blik for holdets samlede dynamik og den enkelte kursusdeltagers individuelle behov og ønsker? Så vil vi meget gerne høre fra dig.  

Helt specifikt drejer det sig om:

2 -3 hold i Odense: Bassintræning (hensyntagende undervisning) og Bassintræning for gravide i tidsrummet 18:30 – 21:00 om tirsdagen. Holdene er placeret på Rosengårdskolen.

2 -3 hold i Fredericia: Rygtræning i varmtvand (hensyntagende undervisning) og Bassintræning for gravide i tidsrummet 16:00 – 19:00 om onsdagen. Holdene er placeret i Sundhedshuset.

Sæson for holdene er typisk fra september til maj. Der er opstart i september 2026.

FOF er en klassisk aftenskole. Lønnen følger Kulturministeriets lønsats pr. undervisningslektion (55 minutter inkl. 10 minutters pause). Forberedelse er inkluderet i lønnen.


Interesseret? Så send en mail til Randi Stampe på rst@fof.dk eller ring mellem 10-14 man-torsdag på telefon 66 11 68 45. 

 

Ansøgningsfrist 31/5 – 2026

INFORMATIONER OM STILLINGEN:

- Arbejdspladsen ligger i:

Odense Kommune

-Virksomheden tilbyder:

skiftende arbejdstid

-Arbejdsgiver:

FOF Fyn-Fredericia, Kochsgade, 5000 Odense C

-Ansøgning:

Ansøgningsfrist: 31-05-2026;

Se mere her: https://job.jobnet.dk/find-job/fc67289a-30a9-443f-8d73-e7fe0b818f74

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder JobNet.
Kilde: JobNet