Forbered dig på en aften fyldt med spænding og latter, når Kristian Fjord svinger mikrofonen og leder slagets gang. Med klassiske banko-udtryk som 'Gamle Ole', 'Dronning Ingrid' og 'To Tykke Damer', er der garanti for en underholdende oplevelse.
Praktiske oplysninger og spilreglerBanko-spillet starter kl. 19:00, men det anbefales at komme i god tid, da bankopladerne uddeles fra kl. 18:00. Der spilles efter først-til-mølle-princippet, så sørg for at finde en plads omkring scenen, hvis du vil deltage.
Hver deltager får udleveret en kuglepen og en bankoplade. Der spilles tre omgange, og der er mulighed for at vinde præmier ved 1 række, 2 rækker og fuld plade. Derudover er der også sidegevinster på spil, så vælg din sidemand med omhu.
En aften med god karma og fællesskabHusk at tage den gode bankokarma med, når du deltager i denne hyggelige aften i Pakhuset. Det er en oplagt mulighed for at nyde fællesskabet og måske tage hjem med en præmie eller to.
Så sæt kryds i kalenderen, og gør dig klar til en uforglemmelig banko-aften i Storms Pakhus!
Praktisk Information
Dato: Mandag 17. februar 2025
Tid: Kl. 19:00
Sted: Storms Pakhus, Lerchesgade 4, 5000 Odense C
Entré: Fri entré
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her