Eventyrfortælling med Lone
Onsdag den 23. april 2025 kl. 10:00 kan børn og barnlige sjæle opleve en magisk formiddag med Lone, der vil fortælle små kendte historier. Med brug af finurlige rekvisitter og figurer gør Lone fortællingerne levende og fængslende for de 2-7 årige. Det er en gratis oplevelse, men kræver tilmelding.
Lektiehjælp i "Den Åbne Lektiecafé"
For de lidt ældre tilbyder Vollsmose Bibliotek lektiehjælp i "Den Åbne Lektiecafé". Elever op til 7. klasse kan få hjælp med lektierne to gange om ugen, mandag og onsdag fra kl. 16:00 til 18:00. Det er en oplagt mulighed for at få støtte i skolearbejdet uden behov for tilmelding. Næste session finder sted mandag den 21. april og onsdag den 23. april 2025.
Praktisk Information
Eventyrfortælling:
Dato: Onsdag 23. april 2025
Tid: Kl. 10:00
Sted: Vollsmose Bibliotek, Risingsvej 122, 5240 Odense NØ
Entré: Gratis med tilmelding
Lektiehjælp:
Datoer: Mandag 21. april og onsdag 23. april 2025
Tid: Kl. 16:00-18:00
Sted: Vollsmose Bibliotek, Risingsvej 122, 5240 Odense NØ
Entré: Gratis, ingen tilmelding nødvendig
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her